| Model | 4Axles |
|---|---|
| Wire Feeding Length | Unlimited |
| Power Supply | 380V,3 Phase |
| Wire Feeding Motor Power | 1.5kW |
| Max Production Speed | 200pcs/min |
| Control System | CNC Control |
|---|---|
| Wire Feeding Method | Servo Motor |
| Number Of Axes | 5 |
| Max Production Speed | 200pcs/min |
| Wire Rotation Angle | 360 Degrees |
| Wire Diameter Range | 0.2-2.0mm |
|---|---|
| Electrical Voltage | 380V 50HZ |
| Feeding Servo Motor | 0.75kw |
| Application | Manufacturing Springs |
| Product Type | Industrial Machinery |
| Wire Diameter | 0.6-2.0mm |
|---|---|
| Max.Outside Diameter | 40mm |
| Porduction Speed | Max 300 PCS Per Min |
| Power AC | 3P-380V 50/60hz |
| Dimension(L*W*H) | 670*930*1300mm |
| Dimension(L*W*H) | 950*1150*1500mm |
|---|---|
| Max.Outside Diameter | 22mm |
| Wire Diameter | 0.3-1.2mm |
| Power AC | 3P-380V 50/60hz |
| Porduction Speed | Max 350 PCS Per Min |
| Weight | 1200kg |
|---|---|
| Max.Outside Diameter | 60mm |
| Max Axes | 5 Axes |
| Wire Diameter | 0.8-3.0mm |
| Dimension(L*W*H) | 1200*1200*1700mm |
| Max.Outside Diameter | 60mm |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 1200*1200*1700mm |
| Max Axes | 2 Axes |
| Weight | 1200KG |
| Wire Diameter | 0.8-3.0mm |
| Wire Diameter | 0.8-3.0mm |
|---|---|
| Porduction Speed | Max 200 PCS Per Min |
| Max.Outside Diameter | 60mm |
| Weight | 1200KG |
| Power AC | 3P-380V 50/60hz |
| Wire Diameter | 0.8-3.5mm |
|---|---|
| Outside Diameter | Max. 60 Mm |
| Feeding Wheel Count | 0-135m/min |
| Dimension(L*W*H) | 1300*1200*1700mm |
| Power | 3P 380V 50/60 Hz |
| Weight | 1200KG |
|---|---|
| Max.Outside Diameter | 60mm |
| Power AC | 3P-380V 50/60hz |
| Wire Diameter | 0.8-3.0mm |
| Dimension(L*W*H) | 1200*1200*1700mm |