| Power | 220V |
|---|---|
| Wire Forming Method | Servo Motor |
| Wire Diameter | 0.06-0.8mm |
| Max.Outside Diameter | 22mm |
| Dimension(L*W*H) | 850*650*1300mm |
| Wire Diameter | 0.8-3.5mm |
|---|---|
| Max Production Speed | 250pcs/min |
| Feeding Servo Motor | 3 Pairsac |
| Outside Diameter | Max. 60 Mm |
| Dimension(L*W*H) | 1300*1200*1700mm |
| Porduction Speed | Max 200 PCS Per Min |
|---|---|
| Weight | 1200KG |
| Power AC | 3P-380V 50/60hz |
| Max Axes | 2 Axes |
| Wire Diameter | 0.8-3.0mm |
| Axis Count | 2 Axis |
|---|---|
| Wire Diameter | 0.8-3.0mm |
| Max.Outside Diameter | 60mm |
| Production Rate | 0-200pcs/min |
| Feeding Speed | 0-135m/min |
| Wire Diameter | 0.15-0.8 |
|---|---|
| Max Wire Diameter | 30mm |
| Production Rate | 0-800pes/min |
| Feeding Wheel Count | 1pairs |
| Dimension | 1000mm *700mm *1350mm |
| Wire Diameter | 0.06-0.8 |
|---|---|
| Min Wire Diameter | 0.06mm |
| Max Wire Diameter | 22mm |
| Production Rate | 0-500pes/min |
| Weight | 400KG |
| Axis Count | 2 Axis |
|---|---|
| Wire Diameter | 0.06-0.8mm |
| Max.Outside Diameter | 22mm |
| Production Rate | 0-550pcs/min |
| Dimension(L*W*H) | 850*650*1300mm |
| Wire Rotating Axis | 2 |
|---|---|
| Decoiler Equipment | 100 KG |
| Max.Outside Diameter | 40mm |
| Max Production Speed | 0-300pcs/min |
| Weight | 800 Kg |
| Wire Diameter | 0.6-2.0 |
|---|---|
| Feeding Speed | 0-100m/min |
| Feeding Wheel Count | 2pairs |
| Dimension | 720mm * 725mm *1380mm |
| Power AC | 3P-380V50/60hz |
| Axis Count | 3 Axis |
|---|---|
| Wire Diameter | 0.06-0.8mm |
| Max.Outside Diameter | 22mm |
| Production Rate | 0-6pcs/min |
| Feeding Wheel Count | 1 Pairs |