| Product Type | Control System |
|---|---|
| Product Function | Machine Control |
| Control System Software | Customizable Software |
| Control System Hardware | High-performance Processors |
| Control System Components | Sensors, Actuators, Motor Drives |
| Weight (Kg) | 10kg |
|---|---|
| Memory | 2GB |
| Place Of Origin | China |
| Brand Name | Finger CNC |
| Selling Units | Single Item |
| Wire Diameter | 0.6-2.0mm |
|---|---|
| Max Production Speed | 300pcs/min |
| Outside Diameter | Max. 40 Mm |
| Dimension(L*W*H) | 720*725*1380mm |
| Weight | 800KG |
| Wire Diameter | 0.06-0.8mm |
|---|---|
| Feeding Speed | 0-300m/min |
| Outside Diameter | Max. 22 Mm |
| Max Production Speed | 500pcs/min |
| Dimension(L*W*H) | 850*650*1300mm |
| Max Axes | 3 Axes |
|---|---|
| Porduction Speed | Max 350 PCS Per Min |
| Max.Outside Diameter | 22mm |
| Power AC | 3P-380V 50/60hz |
| Weight | 600KG |
| Wire Diameter | 0.6-2.0mm |
|---|---|
| Dimension(L*W*H) | 720*725*1380mm |
| Power | 3P 380V 50/60 Hz |
| Outside Diameter | Max. 40 Mm |
| Feeding Servo Motor | 2 Pairs |
| Outside Diameter | Max. 40 Mm |
|---|---|
| Wire Diameter | 0.6-2.0mm |
| Power | 3P 380V 50/60 Hz |
| Feeding Speed | 0-100m/min |
| Weight | 800KG |
| Wire Diameter | 0.3-1.2mm |
|---|---|
| Outside Diameter | Max. 22 Mm |
| Max Production Speed | 350pcs/min |
| Dimension(L*W*H) | 950*1150*1500mm |
| Weight | 600KG |
| Wire Diameter | 0.8-3.5mm |
|---|---|
| Outside Diameter | Max. 60 Mm |
| Max Production Speed | 250pcs/min |
| Dimension(L*W*H) | 1300*1200*1700mm |
| Power | 3P 380V 50/60 Hz |
| Max Production Speed | 350pcs/min |
|---|---|
| Axis | 2 Axis |
| Weight | 600KG |
| Wire Diameter | 0.3-1.2mm |
| Outside Diameter | Max. 22 Mm |