| Wire Diameter | 0.6-2.0mm |
|---|---|
| Outside Diameter | Max. 40 Mm |
| Dimension(L*W*H) | 670*930*1300mm |
| Weight | 800KG |
| Max Production Speed | 300pcs/min |
| Wire Diameter | 0.6-2.0mm |
|---|---|
| Weight | 800KG |
| Max Production Speed | 300pcs/min |
| Dimension(L*W*H) | 720*725*1380mm |
| Outside Diameter | Max. 40 Mm |
| Feeding Servo Motor | 2 Pairs |
|---|---|
| Power | 3P 380V 50/60 Hz |
| Outside Diameter | Max. 40 Mm |
| Dimension(L*W*H) | 720*725*1380mm |
| Wire Diameter | 0.6-2.0mm |
| Number Of Axie | 2 Axes |
|---|---|
| Max Feeding Speed | 300m/min |
| Material Compatibility | Steel, Stainless Steel, Copper, Aluminum |
| Out Diameter | Max 22mm |
| Origin | GuangDuan,China |
| Axis | 2 Axis |
|---|---|
| Tools | Provided |
| Delivery Date | 15 Days |
| Wire Diameter | 0.15-0.8mm |
| Packaging Details | Each set protected with resin fiber and PP film, then put into Strong wooden cas |
| Power AC | 3P-380V 50/60hz |
|---|---|
| Porduction Speed | Max 350 PCS Per Min |
| Weight | 600KG |
| Max.Outside Diameter | 22mm |
| Max Axes | 3 Axes |
| Max.Outside Diameter | 30mm |
|---|---|
| Weight | 550kg |
| Wire Diameter | 0.15-0.8mm |
| Porduction Speed | Max 800 PCS Per Min |
| Dimension(L*W*H) | 1000*700*1350mm |
| Power AC | 3P-380V 50/60hz |
|---|---|
| Max Axes | 2 Axes |
| Wire Diameter | 0.8-3.0mm |
| Porduction Speed | Max 200 PCS Per Min |
| Weight | 1200KG |
| Max Axes | 2 Axes |
|---|---|
| Wire Diameter | 0.8-3.0mm |
| Weight | 1200KG |
| Max.Outside Diameter | 60mm |
| Porduction Speed | Max 200 PCS Per Min |
| Weight | 400kg |
|---|---|
| Outside Diameter | Max. 22 Mm |
| Model | DX-208 |
| Wire Diameter | 0.06-0.8mm |
| Max Production Speed | 0-550pcs/min |